Jak správne vyprávať: časť 2


Pokračovanie predchádzajúceho článku Jak správne vyprávať 1.

Slniečkár(i) – Relatívne nový termín, ktorý vznikol nedávno s narastajúcim prílivom imigrantov do Európy. Aktívnejšie sa u nás začal používať cca od roku 2015 kedy bola problematika svetovo najviac premieľaná (originál k nám prišiel z ČR). V súčasnosti sa používa na multi-kulti neomarxistov, ktorí si nevážia vlastný národ, rasu, kultúru, nemajú rečovú vadu, píšu spisovne a spravidla chodia na kebab aj bez toho, aby mali pár hodín predtým anti-imigrantský prejav.

Agent(i) – Smatanovci, Benčíkovci a iná pliaga traste sa. Tento naozaj obsiahly terminus technicus by si zaslúžil článok sám o sebe, no skúsime si ho napriek tomu poňať v krátkosti.
Termín je úzko spätý s autorovou neurotickou úplne logickou potrebou vyhľadávania osobnostného motívu na personálnej úrovni každého jednotlivca. Akonáhle sa totiž ukáže, že verejne pôsobiaci subjekt disponuje skôr opačným hodnotovým rebríčkom ako majú ostatní vlastibranci, vyskytne sa v mentálnom procesingu error 404 (Reasoning not found) s okamžitou potrebou nejak si túto anomáliu vysvetliť.

Našťastie v našom prípade existuje hotfix v podobe logického omylu rýchlej identifikácie bezcharakternej osoby, ktorá buď verejne varuje pred trendom radikalizácie spoločnosti, alebo sa pozitívne vyjadruje k veciam, ktoré sa nám nepáčia – tzv. zapredanca.

Silueta bežného zapredanca

Zapredanec je typ špinavého agenta-sluhu, ktorý sa svoj podvratný čin dostáva zaplatené zo zahraničia (ale pozor, nie títo Ruskí) a spravidla sa jedná o človeka čo predal svoj vlastný charakter za eurodoláre. Platiči bývajú rôzni, v princípe sa však jedná o prienik boháčov, Židov, sionistov a  slobodomurárov. Ďurko je preto veľmi častým platičom agentov po celej planéte (maďarské korene sú bonus), vrátane Slovenska, ale nie je zďaleka jediným. Mimochodom Sorki, platba mi opäť mešká!

Veľmi blízkou subkategóriou agenta je aj termín vlastizradca. Tento agent nemusí nutne dostávať od niekoho peniaze ale môže svoje skutky robiť z presvedčenia. Spoločným menovateľom všetkých vlastizradcov je, ako inak, krivda spáchaná na Slovenskom národe (preklad – na ľudákoch/”alternatívne orientovaných” spoluobčanoch) v podobe nehejtovania tých správnych vecí. Najväčším agentom-vlastizradcom v celej mliečnej dráhe je v súčasnosti scientológ Andrej Kiska.

Osobitnou kategóriou agentov tvoria prestitúti (alt. kaviarenski povaľači) pracujúci prevažne v denníku N, SME a .týždeň. Títo sú takisto zapredancami, nakoľko robia v mienkotvorných médiách pre sionistov špinavú osočovaciu propagandu proti ľuďom brániaci domovinu s jej tradíciami. Je pravda, že tiež dostávajú zaplatené, no diferenciál od klasických zapredancov je v ich žurnalistickej odbornosti mainstreamovej nesvojprávnosti a tiež štandard podľa ktorého sa riadia (preto nezdieľajú praudu, čo je jasný dôkaz agentstva). Rozdielny je aj fakt, že si tieto denníky a týždenník kupujú samotní Slováci oučania a teda nemusia byť bezpodmienečne nikým ďalším platení.

No a konečne – celkový súhrn agentov zapredancov, vlastizradcov a prestitútov sa nazýva Piata kolóna (znie hipstersky a je to viac recipient-friendly než “chazarské špiny“).
Ufff, no môžme ísť konečne ďalej.

Ouca(Ouce) – Pri vyhodení spomínaného erroru 404 existuje alternatívne šanca, že bude subjekt miesto agenta označený za tzv. oucu (pozor, nemýliť s živočíchom ovcou). Tento myšlienkový zvrat sa v princípe pripíše len menej známym a vplyvným osobnostiam, resp. úplne irelevantným ľuďom z ulice. Títo takisto nezdieľajú hodnoty a názory vlastencov, a tak sa ich “bezmocnosť” ich presídľuje z agentstva do kategórie vygumovaných ľudí bez vlastného názoru.
Trošku vzdelanejšie ouce s vlastným, no nesprávnym názorom, ako aj nadšení čitatelia prestitútov majú osobitný termínužitoční idioti.
Prečo ľudia kritizujúci USA zvolili identický žargón, ktorý používali politickí komentátori počas studenej vojny proti socialistom (ľudia s nemainstreamovým zastúpením) nie je dodnes celkom jasné. Pravdepodobná je asi iba absencia vlastnej originality.

Vizuálna projekcia ouce

Fašizmus – Trieda, ak by ste si mysleli, že slovenskou verziou fašistu je niekto, kto sympatizuje s Dolfym, má tendenciu organizovať sa v radikálnych hnutiach alebo sa obliekať do rovnošiat gardistov, ste na omyle. Fašizmom je jednoznačne EU, USA, Izrael, Porošenko, Kiska, korporatizmus, liberalizmum, židoboľševizmus, Šebej, Sulík, antifa, SME… moment, čo som to chcel…
aha… no, je už vlastne úplne jedno na čo a koho sa tento termín v dnešnej dobe používa, jeho výpovedná hodnota de facto stratila akýkoľvek význam a termín samotný skončil ako nadávka pre ideologických oponentov, nech už je vaša politická pozícia kdekoľvek. Aj preto sa aktívne používa v slovníkoch našich nacionalistov, či dokonca neonacistov a to už je skutočne veľavravné.

Historický revizionizmus – Keďže popieranie holokaustu* znie škaredo a samotná terminológia spôsobuje zmätok s nepochopením, nositelia tejto myšlienkovej koncepcie prišli s originálnym riešením danej problematiky a nazvali svoj nevedecký a ideológiou ovplyvnený bublinový konsenzus eufemisticky – revizionizmom.
Keďže akademická obec má vlastné a značne odlišné pomenovanie pre tento jav (negacionizmus) pokus o akceptáciu verejnosťou neprešiel, no ešte stále žne aký taký úspech na internetovej pôde (lepšie povedané, alternatívnych weboch), ktorá prirodzene nemá tušenie, či chuť nejak dané termíny exaktne diferencovať a pozisťovať si metodológiu, ktorá je potrebná aby spĺňala kritériá pre onen termín.

Reálna fotka z praxe: Ako Vás sionisti elektrošokujú, akonáhle si prečítate praudu o holohoaxe!

Rasový realizmus – Pri eufemizmoch ešte chvíľu zostaneme. Veľmi podobný proces subkultúrneho konsenzu biologických deterministov stihol aj iný termín, no tentokrát sa pod slovkom realizmus skrýva racializmus, teda viera že ľudský druh (Homo Sapiens Sapiens) sa taxonomicky ešte ďalej delí na ľudské rasy (teda archaickou myšlienkou, ktorá je modernými vedcami skôr považovaná za nerelevantnú, resp. s minimálnou výpovednou hodnotou) a tie sú následne “kvalitatívne” na odlišných úrovniach. Niekomu by sa mohlo zdať, že výrok kolektivistického mindsetu kde niekto povie, “bieli sú lepší ako čierni” je rasistický, ale nie, ono je to našťastie rasovo realistický výrok, čiže ste safe.


*Prečo popieranie holokaustu a nie historický revizionizmus: Článok na rationalwiki má na počudovanie veľmi dobre vysvetlené diferencovanie medzi tým čo je legitímny historický revizionizmus a čo už popieranie. Dovolím si teda poukázať na najpodstatnejšiu časť, ktorá je chaotická aj v našich končinách.

Preklad:

Revizionizmus verzus popieranie

Mnohí popierači holokaustu sami seba opisujú, že sú “revizionistami”. Znamená to, že sa nejedná o popieračov?

Ako definujeme popieranie holokaustu?

Moderná veda definuje “Holokaust” ako:

  • Zavraždenie 5 až 7 miliónov Židov — číslo
  • plynovými komorami, ako aj inými metódami — metóda

Slovník slovenského jazyka definuje “popieranie” ako:

  1. vyhlásiť niečo za neexistujúce, neplatné, neuznať niečo: p. existenciu niečoho
  2. vyhlásiť za nepravdivé: p. tvrdenie, výrok, zprávu;
  3. zatajiť, nepriznať sa k niečomu, nepriznať niečo, zaprieť: p. svoju vinu, p. svoju účasť na niečom;

Z toho vychádza:

  • Tvrdiť, že omnoho menej ako 5 až 7 miliónov Židov zomrelo je popieraním Holokaustu, aj keby ste súhlasili s modernou vedou na metóde.
  • Tvrdiť, že plynové komory neboli používané na masové vyvražďovanie je popieraním Holokaustu, aj keby ste súhlasili s modernou vedou na čísle.

Väčšina samozvaných “revizionistov Holokaustu” nesúhlasí s uznávaným číslom aj metódou. Vďaka tomu, jasne spĺňajú kritériá popierania Holokaustu.

(autor článku nesúhlasí s tým, aby šíritelia popierania holokaustu boli trestne stíhaní alebo perzekvovaní)

Odpovedať